Predstavil som program a memorandum

Dnes som na tlačovej konferencii v príjemnom prostredí galerijnej záhrady a v spoločnosti môjho tímu potvrdil svoj zámer kandidovať na post primátora Liptovského Mikuláša.

Mojim cieľom je spojiť Mikuláš a ukončiť hádky, kvôli ktorým je mesto zaseknuté v konflikte. Predstavil som aj svoj program Plán pre zjednotený Mikuláš a memorandum Pripravený spolupracovať – desatoro pravidiel pre fungujúcu spoluprácu vo vedení mesta.

Záznam tlačovej konferencie si môžete pozrieť na mojom facebookovom profile

V nasledujúcom období nás čakajú spoločné besedy a akcie na rôznych miestach v našom meste a mestských častiach. Prvá beseda sa bude konať v stredu, 7. septembra 2022 o 17:00 na Mlynisku v Demänovej. Srdečne Vás pozývam sa porozprávať o programe, mojej kandidatúre či ďalších otázkach, ktoré Vás zaujímajú. 

Teším sa na stretnutia s vami,
Jano Laco

Tlačová správa

Ján Laco chce spojiť Liptovský Mikuláš a ukončiť hádky. Predstavil program a memorandum Pripravený spolupracovať.

Strieborný medailista z Majstrovstiev sveta v Helsinkách a manažér hokejovej haly Ján Laco potvrdil svoj zámer kandidovať na post primátora Liptovského Mikuláša. Jeho cieľom je spojiť Mikuláš a ukončiť hádky, kvôli ktorým je mesto zaseknuté v konflikte. Predstavil svoj program Plán pre zjednotený Mikuláš a memorandum Pripravený spolupracovať – desatoro pravidiel pre fungujúcu spoluprácu vo vedení mesta.

Bývalý reprezentačný brankár oficiálne oznámil svoju kandidatúru na dnešnej tlačovej konferencii. Urobil tak po lete strávenom zbieraním podpisov a stretnutiami s ľuďmi v uliciach Liptovského Mikuláša. Od obyvateľov mesta podľa Laca najčastejšie zaznievala požiadavka na ukončenie sporov, ktoré okrem iného spôsobili už dva roky trvajúce rozpočtové provizórium.

„V nadchádzajúcich voľbách sa bude rozhodovať o tom, či v meste nastolíme spoluprácu alebo bude Liptovský Mikuláš aj naďalej zaseknutý v konflikte. Som nezávislý kandidát, nezaťažený starými spormi a som pripravený priniesť do mesta spoluprácu. S pokojom, rozvahou a chladnou hlavou. Fungovalo to na ľade, pri konfliktoch v kabíne a neskôr aj pri mojom podnikaní a manažérskych výzvach. Som si istý, že to bude fungovať aj v našom meste,” uviedol Ján Laco.

Už dva roky trvajúce rozpočtové provizórium má okrem iného za následok obmedzenie investícií, zastavenie možnosti čerpať eurofondy či stopnutie dotácií na šport, kultúru a organizácie z rôznych častí spoločenského života. V praxi to znamená nezrekonštruované kilometre ciest, neopravené chodníky, krátenie investícií do materských a základných škôl či zastavenie výstavby parkovacích miest a parkovacích domov.

Plán pre zjednotený Mikuláš
Laco je odhodlaný z pozície primátora spory ukončiť a začať napĺňať svoj program, ktorý nazval Plán pre zjednotený Mikuláš.

„Plán pre zjednotený Mikuláš som dával dokopy s tímom odborníkov a predovšetkým s Mikulášanmi, priamo v uliciach mesta. Sú to dobré, prospešné a najmä realizovateľné veci. Potrebujeme k ním však jednu základnú ingredienciu – spoluprácu. Keď sa nám spoločnými silami podarí ukončiť konflikty a začať spolupracovať, dokážeme splniť nielen to, čo je v programe, ale omnoho viac. Ako jeden tím,” priblížil Laco.

 

Memorandum Pripravený spolupracovať
Ukončiť hádky a nastoliť spoluprácu chce Laco aj vďaka memorandu Pripravený spolupracovať. Memorandum obsahuje desať jednoduchých pravidiel fungovania normálnych pracovných vzťahov, férovej komunikácie a základnej ľudskej slušnosti v mestskom zastupiteľstve.

„Plánujem s ním osloviť všetkých kandidátov do mestského zastupiteľstva. Cieľom memoranda je zabezpečiť, aby mesto konečne začalo spolupracovať a fungovať v prospech Mikulášanov. Aby sme sa už nemuseli prizerať vulgárnym nadávkam priamo na mestskom zastupiteľstve, vyhrážaniu sa fyzickými útokmi, nenávistným príspevkom na sociálnych sieťach či dokonca posielaniu mestskej polície na poslancov,” uzavrel Laco.

Desatoro Pripravený spolupracovať:
1. Prijímať rozhodnutia v prospech Mikuláša
2. Aktívne budovať dôveru medzi mestom a občanmi
3. Vyhýbať sa konfliktom a hádkam
4. Pri rozhodnutiach v prospech občanov nepozerať na stranícke tričká
5. Svoj mandát vykonávať poctivo a zodpovedne
6. Komunikovať slušne. Medzi sebou aj smerom k občanom
7. Neodchádzať od rokovacieho stola bez schválenia dôležitých uznesení
8. Rešpektovať prijaté dohody
9. Rešpektovať sa navzájom
10. Dodržiavať rokovací poriadok mestského zastupiteľstva

Objednávateľ: Ján Laco, Liptovský Mikuláš | Dodávateľ: Michal Velner - Stodola, 1. mája 1945/47, 031 01 Liptovský Mikuláš, IČO 50 101 901, DIČ: 108 095 7196