Marek Masarik

  • 1994
  • Rodák z Mikuláša, kde žije so svojou priateľkou a štvornohým miláčikom
  • Spoluzakladateľ produkčného a nahrávacieho štúdia (Liptov Lab)
  • Čerstvý absolvent v odbore marketingovej komunikácie na UCM v Trnave
  • Referent pre cestovný ruch a kultúru
  • Aktívny muzikant (klavirista) v známej slovenskej kapele
  • Dlhoročné skúsenosti a praktické zručnosti v oblasti kultúry
  • Kandidát na poslanca za mestskú časť Podbreziny

"

Volám sa Marek Masarik a už od mojich detských čias sa venujem hudbe. Počas svojej kariéry profesionálneho hudobníka som mal možnosť stáť na stovkách pódií, prejsť stovky miest, pozorovať kultúrne dianie a zákulisie mnohých regiónov, nielen Slovenska. Spoznal som nespočetné množstvo ľudí, ktorí pôsobia v kultúrno-kreatívnom prostredí, ale aj mimo neho a naučil sa počúvať ich rôzne názory a postoje.

Aktuálne pôsobím v mestskej samospráve na oddelení regionálnej politiky, kde riešim aktivitu a dianie v oblasti cestovného ruchu a kultúry, vďaka čomu môžem zúročiť svoje vedomosti a skúsenosti získané zo štúdia marketingu na vysokej škole. Nezanevrel som ani na hudbu, o čom svedčí pravidelné víkendové koncertovanie s kapelou, ktoré je vyvážené prácou vo vlastnom nahrávacom a produkčnom štúdiu, ktoré kombinuje sféry hudobnej produkcie, marketingu, kultúrnych projektov a podpory činností mnohých hudobných aj nehudobných telies.

PREČO KANDIDUJEM?

Pretože cítim, že v obklopení šikovných a motivujúcich ľudí dostáva aj mladšia generácia, do ktorej spadám aj ja, možnosť podieľať sa na veciach verejných. A to nie je len fráza, ale naozaj chcenie a presvedčenie dopomôcť cítiť sa ešte lepšie vo svojom rodnom meste, ukázať možnosti a spôsoby ako sa to naozaj dá. Počas uplynulých rokov som len pasívne vnímal dianie v meste, no prišiel čas, kedy viem, že svoje skúsenosti v oblasti kultúry a jej diania viem a chcem posunúť na vyššiu úroveň, ktorá dopomôže väčšej skupine ľudí, než si to nechávať sám pre seba. Mikuláš je mesto olympijských víťazov, žije zážitkami, aktivitami, športom, ale na čo sa mnohokrát zabúda aj bohatou kultúrou, šikovnými umelcami a toto mesto je pre nich rodiskom a zázemím. Tak prečo tomu nepomôcť?

PREČO JANO LACO?

Jana Laca vnímam už roky a aj napriek tomu, že sa osobne nepoznáme až tak dlho, oslovil ma predovšetkým jeho ľudskosťou, otvorenosťou a prístupom v otázkach riešenia problémov mesta a jeho diania. Jeho iniciatíva a práca v mnohých oblastiach, nielen spoločenských záujmov, ma do značnej miery motivuje, čo je aj jeden z hlavných dôvodov byť súčasťou jeho tímu.

Objednávateľ: Ján Laco, Liptovský Mikuláš | Dodávateľ: Michal Velner - Stodola, 1. mája 1945/47, 031 01 Liptovský Mikuláš, IČO 50 101 901, DIČ: 108 095 7196