TS: Primátorský súboj v Liptovskom Mikuláši bude tesný

Tlačová správa

Liptovský Mikuláš, 23.10.2022

Primátorský súboj v Liptovskom Mikuláši bude tesný. Jána Blcháča a jeho hlavného vyzývateľa Jána Laca delí v prieskume Focusu necelých 8%

Predvolebná kampaň v Liptovskom Mikuláši vrcholí. Podľa najnovšieho prieskumu agentúry Focus tesne vedie súčasný primátor Ján Blcháč so 40% podporou pred Jánom Lacom, ktorého by podľa Focusu volilo 32,3% Mikulášanov.

Najnovší prieskum agentúry Focus z obdobia 14.10.2022 – 19.10.2022 na vzorke 700 respondentov ukazuje vyrovnaný súboj o post primátora Liptovského Mikuláša. Ján Blcháč ako súčasný primátor vedie s podporou 40% opýtaných. Tesne za ním nasleduje bývalý hokejista a manažér Ján Laco, ktorého podpora dosahuje číslo 32,3%. Tretia v poradí je mestská poslankyňa v Liptovskom Mikuláši Lucia Cukerová, s 19,1%. Posledného, právnika Tomáša Martausa, by momentálne volilo 8,6% obyvateľov Mikuláša.

Laco, Cukerová aj Martaus vo svojich kampaniach deklarujú cieľ vymeniť súčasného primátora a skoncovať tak s hádkami vo vedení mesta. Liptovský Mikuláš je kvôli konfliktom Jána Blcháča s poslancami už druhý rok v rozpočtovom provizóriu, čo má silný dopad na fungovanie mesta. Sú obmedzené investície, stopnuté čerpanie eurofondov, zastavené dotácie na šport, kultúru či spoločenské organizácie.

Napriek tomuto prieniku sa nateraz nezdá, že by došlo k vzdaniu sa Cukerovej s Martausom v prospech preferenčne silnejšieho Laca.

“Mojim cieľom a dôvodom, prečo som sa rozhodol kandidovať na primátora, je spojiť Mikuláš a ukončiť hádky. Som pripravený spolupracovať s každým, kto bude mať záujem. Dnes ma podporili ďalší traja nezávislí kandidáti na poslancov, ktorí, zareagovali na moju výzvu spolupracovať. S Pani Cukerovou a pánom Martausom som rokoval a ponúkol im spojenie síl. Moju ponuku však nateraz odmietli,” priblížil Laco.

Liptovskému Mikulášu tak hrozia ďalšie štyri roky konfliktu v prípade, ak Ján Blcháč obháji svoju primátorskú stoličku. Zverejnený prieskum môže zamiešať kartami v posledných dňoch kampane, kedy sa mnohí Mikulášania budú rozhodovať, ktorý z protikandidátov má najväčšiu šancu poraziť súčasného primátora.

Objednávateľ: Ján Laco, Liptovský Mikuláš | Dodávateľ: Michal Velner - Stodola, 1. mája 1945/47, 031 01 Liptovský Mikuláš, IČO 50 101 901, DIČ: 108 095 7196